אפליקציות משלוחי המזון הפופולאריות ביותר להזמנת מצרכים בתקופת מגפת הקורונה

נגיף הקורונה שיבש את חיי היומיום ואת שגרות החיים הנפוצות, לרבות אפילו טיול פשוט לחנות המכולת או יציאה לאכול משהו קטן. במצב שבו רוב המסעדות סגרו את חדרי האוכל הרגילים שלהן לציבור ועברו למתכונת של משלוחים או איסוף עצמי בלבד, אין פלא שבמהלך השבועות האחרונים נרשם גידול משמעותי בכמות ההורדות של אפליקציות למשלוח מזון ואיסוף באותו היום (same-day) מהחנות.  
 

לפי המרכז למניעת מחלות ומניעתן (CDC), הדרך הטובה ביותר למנוע הידבקות במחלה היא הימנעות מחשיפה לנגיף. והדרך הטובה ביותר למנוע חשיפה היא באמצעות שמירה על ריחוק חברתי של שני מטרים או יותר, ולא להתקהל בקבוצות של למעלה מעשרה אנשים בעת ובעונה אחת. בתקופה שבה חלק מהאנשים בוחרים להתבודד בבתיהם, להיכנס לבידוד עצמי או לשמור על ריחוק חברתי עד כמה שניתן, הצורך במשלוחי מזון ואיסוף באותו היום נהפך בתקופה מגפת הקורונה לצורך קיומי.
כדי להרוויח מהגידול במשך הזמן שאנשים מבלים בגלישה באינטרנט, ועל מנת למקסם את התנועה ברשת, מותגים חייבים לשפר את חוויית הקנייה המקוונת שלהם.

הודות לחידושים ולפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים, ישנן חנויות רבות שמציעות איסוף של מצרכים בהזמנה מראש מפתח החנות, ארוחות טייק-אאוט מהמסעדה המקומית האהובה עליכם, או אפילו משלוח פשוט של מצרכים הישר אל דלת ביתכם. השרותים והאפליקציות המוצעים להלן יכולים להפחית את התפשטות וירוס הקורונה ולסייע בקידום הגנתם של אלו הנמצאים בסיכון ואשר המערכת החיסונית שלהם עלולה להיות פגיעה יותר עקב מצבים בריאותיים מסויימים ומחלות רקע שונות. 

 

מדוע הדבר חיוני?

בתקופה זו בתולדות האנושות, הטעונה בכל כך הרבה אי-ודאות, ישנן הרבה אפליקציות עסקיות שיכולות לסייע לאנשים להשיב לעצמם את שלוות הנפש בכל הנוגע לצרכים האנושיים בסיסיים ביותר. בשעה שבה אנשים רבים נמצאים בבידוד עצמי ושומרים על ריחוק חברתי בניסיון לשטח את העקומה, ניתן להזמין דברים חיוניים כמו מוצרי נייר, חומרי ניקוי, מצרכי מזון או ארוחות, ולקבל אותם במשלוח באמצעות כמה לחיצות על הטלפון הנייד או המחשב האישי.
האפשרויות הללו מסייעות לציבור להתמיד בריחוק חברתי או בידוד עצמי, על מנת להאט את התפשטות וירוס הקורונה ובעותה העת להגן על יקיריהם ועל עצמם.


 

 

האפליקציות

Wolt
וולט פרצה לחיינו לפני חודשים אחרים וכיום היא ללא ספק אחת האפליקציות המובילות את קטגוריית המשלוחים. אפליקציה זה זמין כמעט בכל עיר בישראל, וזמינה הן באייפון והן באנדרואיד. האפליקציה מציע אפשרות למשלוחים ללא מגע, ובמקביל מספק לשליחים אפשרויות וחומרי סניטציה במטרה לשמור אעל בטיחותם.
Wolt אף הצהירה כי לנוחות הלקוחות הם יוכלו לבקש מהשליח להשאיר הודעה באפליקציה ולבקש מהשליח להשאיר את המזון ליד הדלת האפליקציה ניתן להורדה בחינם והיא ללא ספק צינור החמצן של מסעדות רבות שיכולות כיום למכור בשירותי take away ומשלוחים בלבד בשל האיסור על אפשרות אירוח בישיבה במסעדה.  

 

משלוחה:

זוהי אפליקציה משלוחים חינמית שמאפשרת לכם לקבל כמעט כל דבר באמצעות משלוח למפתן דלתכם. האפליקציה זמינה הן לאייפון והן לאנדרואיד, והיא מציעה ללקוחותיה אפשרות למשלוחים ללא מגע . השירות שימושי מאד כאשר מדובר במצרכים חיוניים להם תזדקקו בבית, כגון מוצרי נייר או חומרי ניקיון נוספים, או אפילו כמה ארוחות עבור משפחותיכם. באפליקציה זה, תוכלו לקבל הרבה יותר מסתם מזון.

 

 

תן ביס

האפליקציה עצמה הוא חינמית, והוא מציעה ללקוחותיה מגוון אפשרויות למשלוח ללא מגע על מנת להגביל מגע במהלך משלוח המזון בימי המגפה.

שירות התשלומים הותיק והמוכר לעובדים רבים בישראל, ושנמכר לאחרונה במאות מיליוני דולרים לחברה ההולנדית  TakeAway הוא הגרסה הישראלית של WOLT ומאפשר משלוחי מזון שניתן להורדה הן באייפון והן באנדרואיד, האפליקציה מחפשת חיפוש לפי מידת הפופולריות של המסעדה, איכות המזון, שביעות הרצון של הלקוחות וזמני המשלוח, במטרה לתת לכם את ההמצלות הטובות ביותר למסעדות בסביבת המגורים שלכם.

 

 

Uber Eats
אפליקציה זו ניתן להורדה הן באייפון והן באנדרואיד, דבר שהופך אותה לזמין והיא מאד ידידותית למשתמש. כדי להשתמש בה, עליכם פשוט להוריד את האפליקציה למכשיר, להזין את מיקומכם הנוכחי או את כתובתכם והאפליקציה תראה לכם את המסעדות שמציעות משלוחים באזורכם. האפליקציה עצמה הוא חינמי וכעת מציעה משלוח ללא מגע לתקופת מגפת הקורונה, אפשרות שבה ניתן לבחור בעת ביצוע ההזמנה.

 

 

שרותי הזמנה מראש ואיסוף מבית העסק

רשתות מזון גדולות כגון שופרסל, רמי לוי, ויקטורי ורשתות נוספות החלו להשיק יותר שרותי איסוף לאותו היום, תוך דאגה לבטיחותם של הצרכנים. רוב הרשתות השיקו אתרי מסחר אלקטרוני לפני חודשים רבים, אך עקב חומרת משבר הקורונה, שרותי ההזמנה מראש והאיסוף שלהם עתידים לשנות את תעשיית מצרכי המזון לנצח.

מרבית הרשתות מעודדות שירותי מסחר אלקטרוני עקב מגבלת הצפיפות בסניפים ותורי ההמתנה הארוכים שנוצרים מחוץ להם.

 

 

מסקנה

אפליקציות משלוחים הן אחת האסטרטגיות שעסקים רבים יאמצו במהירות לאור המציאות החדשה שנוצרה כתוצאה מהמגפה ופונות לערוצים מקוונים ומספקים ללקוחותיהם אפשרויות משלוח ללא מגע, על מנת להגביל את המגע בחנויות ובקניונים. 
חלק מהאפליקציות מוותרות בימים אלה על דמי המשלוח על מנת לסייע לאלו שאינם יכולים לעזוב את בתיהם בתקופה זו, או לחלופין מציעות הנחות לבתי עסק המצטרפים לשירות. 

מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אפליקציה יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט.