אפליקציות הכושר הטובות ביותר לשמירה על הבריאות במהלך התפרצות מגפת הקורונה

ב-14 במארס 2020, מאמן כושר בסביליה, ספרד, טיפס על גג בניין והוביל את הדיירים המבודדים של הבניינים הסמוכים לביצוע תרגילי jumping jack ולרצף תרגילים, ובכך שלח מסר ברור למיליוני בני אדם. פעילות גופנית היא דבר חשוב, ובפרט כאשר המערכת החיסונית של כל אחד מאיתנו עשויה להשפיע בטווח הארוך על בריאותם של אחרים.

 

 

צווי הבידוד שהוציאו משרד הבריאות בישראל בדומה למדינות רבות בעולם, במסגרת המדיניות של "ריחוק חברתי" המבקשת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה, הביאו לסגירה זמנית של מכוני כושר ומרכזי בידור. אפליקציות כושר יכולים לספק את התשתית, התמיכה וההדרכה הדרושים כדי להתחיל או להמשיך בשגרת אימונים יומית מהבית במהלך השבועות שבהם אנו ספונים ללא תנועה בבתינו. פעילות גופנית נהפכה למשהו מעבר לרצון לשפר את הבריאות. היא נכנסה לתחום האחריות החברתית בעתות מגפה. 

 

 

אפליקציות הכושר הטובות ביותר לשמירה על כושר גופני בתקופת מגפת הקורונהקהילת מפתחי האפליקציות לקחה על עצמה תפקיד פעיל במטרה לתמוך בקהילה, בעזרת גישה בחינם לשירותיהם או על ידי הוספת תוכן, על מנת לספק תמיכה גופנית ונפשית בזמנים קשים אלו.

 

 

1. The Healthy Mummy
זוהי אפליקציה הכושר והבריאות מס' 1 עבור אמהות. היא מסייעת לאמהות להיענות לאתגר של שמירה על הרגלי הבריאות ופיתוח הרגלים חדשים כדי לרדת במשקל. בשנים הראשונות שלאחר הלידה, ייתכן שמכוני הכושר לא יוכלו לספק סביבה שתמיד תוכל להתיישב עם הדרישות שנובעות מהקמת משפחה צעירה. האפליקציה זמינה בחנויות אפל וגוגל.

 

 

2. FitChirp
אפליקציה זו עוקפת את הצורך בהגעה למכון הכושר לצורך קבלת עצות והדרכות על צורת האימון, המותאמות על בסיס אישי. משתמשים שעושים מנוי לאפליקציה החינמית נכנסים למרחב שיתופי של עצות, טיפים ורעיונות לאימונים, תרגילים, תכניות כושר ועוד. האפליקציה נעזר במאמני כושר מקצועיים שנבחרו לאחר תהליך שיפוט קפדני.
הפלטפורמה מאגדת מידע שימושי בנושאי כושר תחת קורת גג אחת, כמו כן האפליקציה מאפשרת בקלות להתמקד בנושאי עניין מסויימים באמצעות חלוקת הנושאים לארבע קטגוריות, וחלוקת מומחי הכושר לחמש מחלקות שונות.

 

 

3. Pocket Yoga
אפליקציה לאייפון ולאנדרואיד מיועדת לאלו שאוהבים להתאמן מוקדם בבוקר. האפליקציה מספקת מגוון שיעורי יוגה, לרבות מתיחות בוקר שיסייעו למשתמשים להתעורר עם עלות החמה באמצעות תנועות שמתגברות בהדרגה עד לאימון גופני מלא. האפליקציה מאפשרת אימון של מדיטציה לילית להירדמות מרגיעה. ב- Pocket Yoga  תוכלו למצוא מדריכים לתנוחות שונות, כולל הסברים מפורטים איך לבצע אותן בצורה המדויקת ביותר, כדי שגם למי שאינו מתורגל מספיק תהיה אפשרות להצטרף לטרנד.

 

 

4. Obé
אפליקציה זו מעניקה לגולשים גישה חינמית לתכניה למשך 30 ימים. האפליקציה מתאימה למכשירי אפל ואנדרואיד, והיא מספקת שיעורי כושר בסטרימינג בשידור ישיר או שיעורים מוקלטים לפי הזמנה. בתנאים רגילים, מנוי לאפליקציה עולה 27$, והוא כולל ספריה המונה למעלה מ-4,000 שיעורי כושר - החל מאירובי, אימוני סיבולת לב-ריאה, וכן תרגילים לבניית מסת שריר. קטעים מסוימים מיועדים לקהלים מיוחדים כמו נשים בהריון או לאחר לידה.
כל אימון נמשך 28 דקות, ומתמקד בשלושה יסודות ליבה – זיעה, חיטוב וזרימה – שמפעילים את רוב השרירים בגוף במטרה להגיע לתרגול יעיל. לטובת המנויים העסוקים, האפליקציה מספק גם אימונים מהירים בני 10 דקות. האפליקציה עוקב אחר התקדמותו של המשתמש ומציע הצעות להתקדמות השיעורים.

 

 

5. 30 Day Fitness Challenge
30 Day Fitness Challenge  מבטיחה להכניס אתכם לכושר באמצעות הצבת יעדים שכל אחד יכול לעמוד בהם. בדומה למנוי בחדר כושר ניתן להוריד אותה לתקופה ולאחר מכן להפסיק את המנוי. עשרות סוגי תרגילים בדרגות קושי שונות. מומלץ.

 

 

6. Peloton Digital
חברת פלוטון עשתה צעד נוסף קדימה, והציעה למנוייה ולציבור גישה חינמית לאפליקציה שלהם למשך 90 ימים. היקף ההורדות של האפליקציה הגיע בפברואר 2020 ל-100 אלף, עם עלייה משמעותית על בסיס יומי מאז ה-16 במארס.
לאחר ההרשמה, המשתמשים מקבלים גישה למגוון אימונים מתאימים לבעלי מכשירי ההליכה, אופני הכושר ומכשירי האימונים, וכן את האפשרות לקבוע לעצמם את חוויית האימון בעזרת מושבים מתכווננים וממשקים למסכי מגע. ניתן להזמין אימוני כושר בשידור ישיר או לפי הזמנה, לרבות מעקב אחר קצב ההתקדמות האישי שלהם. תוכן האפליקציה כולל שיעורי יוגה, סיבולת לב-ריאה ואימוני כוח, בתוספת האפשרות ליצור תכנית בהתאמה אישית, המשלבת ומתאימה את השיעורים להעדפותיו של הצופה.
הספרייה זמינה במגוון מכשירים, לרבות אפל ווטש וטלוויזיות שתומכות בטכנולוגיית Airplay או Chromecast, וכן מכשירי Amazon Fire TV. כך יכולים המשתמשים לקיים את שגרת האימונים בבטחה בסלון ביתם. נכון לעכשיו, פלוטון מציעה תקופת ניסיון בחינם למשך 90 יום, כך שאנשים שנמצאים בבידוד בבתיהם יכולים להינות מהאפליקציה ללא עלות. עד כה הורידו את האפליקציה מעל 130 אלף איש ואין ספק שהיא אחת המובילות בתחום בתקופת מגפת הקורונה.

 

 

7. Down Dog
ב-11 במארס 2020, החברה הכריזה מפתחת האפליקציה – ש"עקב התפרצות מגפת הקורונה, אנו הופכים את כל היישומונים ששלנו המיועדים למכשירים ניידים לחינמיים לגמרי עד ה-1 באפריל". עבור תלמידי בית ספר ומורים, תאריך זה מוארך עד ה-1 ביולי. האפשרויות מכסות מגוון מצבים. "יוגה למתחילים" פותח בשיעורים בסיסייים ו-HIIT הוא אימון אינטרוולים אינטנסיבי שלא דורש אביזרים.
אחד מאזורי התוכן מדריך לתנועות בלט, ו"אימון שבע דקות" מיועד לאימונים לאימונים מתפרצים קצרים. המשתמשים יכולים להתאים את משטר האימונים באופן אישי באמצעות תרגילים שונים המתמקדים בשרירים מסויימים. האפליקציה, שאותה ניתן להוריד מאפל סטור ומגוגל פליי, משתלבת עם Apple Health ומכשירים נוספים רבים, ומאפשרת שיתוף אימונים מותאמים בקלות ובאמצעות מערכות הפעלה שונות.


 

 

8. Weight Loss Fitnes
ונסיים עם אפליקציה שכוללת בעצם את רוב המאפיינים שהוזכרו כאן, רק באפליקציה אחת נוחה להפליא לשימוש. Weight Loss Fitness תבנה לכם תכנית אימונים מותאמת אישית לפי מספר נתונים שתתבקשו להזין בהתחלה, כמו מגדר, משקל, גובה וכן גם גיל. לאחר מכן, האפליקציה תבקש מכם לבחור רמת קושי ומכאן והלאה, זה נטו אתם והעבודה הקשה שלכם. בהצלחה.  

 

 

מסקנה

פעילות גופנית הוא דבר משמעותי בימים של בידוד מהסביבה החיצונית. קיימות בשוק מגוון אפליקציות למכשירים ניידים שמכניסות את חדר הכושר הביתה. חלק מאפליקציות גם מציעות תקופת התנסות בחינם, ובעיקר לתקופה זו. לכן מומלץ לנצל את השהיה בבית הקהילה לפעילות גופנית בבית עד שנוכל לחזור לשגרת חיים נורמלית יותר
מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אפליקציה יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט.