האפליקציות הפופולאריות ביותר בעידן משבר הקורונה

בעיצומו של משבר הקורונה, היבטים רבים בחיינו שנראו עד עתה כ"נורמליים" נהפכו על ראשם, ותעשיית הבריאות אינה יוצאת דופן בכך. לאור השפעת המשבר על בתי החולים בכל העולם, קיים צורך ברור באפשרויות אחרות שעדיין מאפשרות קבלת טיפול. אין פלא שאנשים שנגועים בנגיף, או אפילו אלה המבקשים לנקוט באמצעים מונעים מול המגפה המתפרצת, פונים ליישומוני בריאות או שירותי רפואה טלפוניים כדי לקבל סיוע טוב יותר. לפי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), תחת הסעיף "מה לעשות אם חליתם", מומלץ לשמור על קשר עם הרופא ולהתקשר מראש כדי לקבוע פגישה בטרם קבלת טיפול רפואי כלשהו. חשוב גם לקבל טיפול כנדרש אם התסמינים מחמירים או במקרה חרום.
 
 השיפורים בתקשורת הדיגיטלית מעמידים לרשותנו מגוון משאבים שימושיים – שרותים או יישומונים לקבלת טיפול רפואי בטלפון יכולים להיות דרך נהדרת לקבלת משוב רפואי משמעותי בתוך דקות. נכון לשנת 2019, מעל 93% מהישראלים מחזיקים בבעלותם טלפון חכם, ויכולים לקבל בנוחות שרותי בריאות באמצעות יישומונים, שיכולים להיות קלים לשימוש וזולים

 

1. האפליקציה של Apple בשיתוף הממשל בארה"ב וה CDC
אפל בשותפות עם כוח המשימה של הבית הלבן Coronavirus ומשרד הבריאות והשירותים האנושיים בארה"ב, כולל המרכזים לבקרת מחלות ומניעה (CDC) - פיתוח אפליקציה ואתר אינטרנט המדריך את האמריקאים בסדרת שאלות על בריאותם וחשיפתם כדי לקבוע אם עליהם לבקש טיפול בתסמיני COVID-19. הכלי מספק המלצות CDC על השלבים הבאים כולל הדרכה על התרחקות חברתית ובידוד עצמי, כיצד לעקוב מקרוב אחר הסימפטומים, המלצות על בדיקות ומתי לפנות לספק רפואי.
 

ההשקה הזו היא תגובה ישירה לקריאתו של הנשיא טראמפ לגישה של כל אמריקה ותעזור לאמריקאים להקפיד על הנחיות CDC ובידוד עצמי להגביל את ההדבקה של הקורונה 

 

 

 

 

2. האפליקציה של ארגון הבריאות העולמי – WHO

OpenWHO היא פלטפורמת העברת הידע האינטראקטיבית של ארגון הבריאות העולמי (WHO) המציעה קורסים מקוונים לשיפור התגובה למצבי חירום בריאותיים לתחומים רבים של מחלות וזיהומים ובימים אלו בעיקר במחלת הקורונה. OpenWHO מאפשר לארגון ולשותפיו העיקריים להעביר ידע מציל חיים למספרים גדולים של מגיבים מהחזית.

אפליקציית OpenWHO, כוללת הרצאות ווידאו קצרות ומגוון קורסים ושיתופי פעולה בין מרפאות ומכוני מחקר ברחבי העולם. 

האפליקציה מיועדת בעיקר לעובדי שירותי הבריאות ומקבלי ההחלטות, והיא גם מקור מידע למי שנפגע מהתפרצויות מחלות ומצבי חירום בריאותיים.

ערוץ COVID-19 באפליקציה מספק משאבי למידה בשש השפות הרשמיות של ארגון הבריאות העולמי (ערבית, סינית, אנגלית, צרפתית, רוסית וספרדית) לאנשי מקצוע בתחום הבריאות, מקבלי ההחלטות והציבור להתפרצות הקורונה. 

 

3. המגן
המגן היא אפליקציה של משרד הבריאות בישראל, שמאפשרת לדעת אם היית בקרבת חולי קורונה.
האפליקציה מצליבה בין היסטוריית המיקום של המכשיר שלך, לבין נתוני מיקום החולים המעודכנים של משרד הבריאות. במידה והתגלית כי היית בקרבת חולה קורנה, האפליקציה תשלח אליך התראה על האירוע והמלצה להשאר בבידוד.


המגן זמינה בחמש שפות: עברית, ערבית, אנגלית, רוסית ואמהרית.

 

 

4. Corona app
אפליקציית נוספת של משרד הבריאות היא  CoronApp . מדובר באפליקציית מידע שבנויה כרשת חברתית שיתופית, המאפשר צ'אט עם נציגי משרד הבריאות וקופות החולים. 

האפליקציה מכילה מידע מרוכז, וכן הדרכה לאופן ההתגוננות בפני וירוס הקורונה, הודעות ועדכונים שוטפים ישירות מחמ"ל משרד הבריאות, מסלולי חשיפה לקורונה, דיווח על בידוד בית, הדרכה לגבי אופן השהייה בבידוד וקהילות לתמיכה וחיזוק החוסן.
 

 

 

5. אפליקציות של קופות החולים לייעוץ אונליין
לכל קופות החולים ישנן אפליקציות חינם שמאפשרות ללקוחותיהם לקבל טיפולים, וכן מרשמים לבעיות בריאותיות מתמשכות שאינן מצבי חרום. האפליקציות זמינות הן לאייפון והן לאנדרואיד, וניתן לקבוע באמצעותן תורים ולחדש מרשמים. 

 

 

6. ZOOM
האפליקציה המזוהה ביותר עם הצורך התקשורת חזותית בעולם בו נכפה עלינו הבידוד החברתי. 
האפליקציה הורדה בשבועות האחרונים ע"י מאות מיליוני משתמשים ברחבי העולם והיא תלווה את רובינו בשבועות ובחודשים הרובים לצורך פגישות משפחתיות ועסקיות וכן ללמידה מרחוק. השירות ניתן כיום בחינם, אף לאור ההצלחה כנראה שהמודל העיסקי ישתנה בקרוב והיא תתחיל לשלב פרסומות ו/או לגבות דמי מנוי.


 

 

7. Wolt
WOLT היא אפליקציה שפותחה בהלסינקי והיא פועלת כבר ב-12 ערים בעולם, ביניהן בודפשט, קופנהגן, אתונה, ורשה ופראג. את המשלוחים בתל אביב השיקו ממש בימים האחרונים והם פועלים על בסיס הזמנות מהאפליקציה שמאפשרת לכם, לאחר הרשמה, לעשות הזמנה ממספר לא קטן של בתי אוכל בתל אביב שעד היום כאמור, לא סיפקו שירות משלוחים.
למחפשי העבודה בתקופת הקורונה והחל"ת , הצמיחה בשירותי המשלוחים העלתה צורך באלפי שליחים חדשים. אבל השמועות אומרות שכרגע כבר לא מחפשים יותר שליחים וכי רשימת ההמתנה ארוכה מאד.


 

 

מסקנה

בין אם יש לכם שאלות עם בריאותכם, או אם אתם חווים בעיות בריאותיות, או שאתם פשוט מעוניינים לשמור על מסלול החיים "נורמלי" בעידן הקורונה, ישנן אפליקציות מידע ושירות רבות שמאפשרות לעשות הרבה מהדברים שעשינו קודם, אבל קצת אחרת...
מפרסמים את האתר שלנו בפייסבוק שלכם ומרוויחים 5% מכל עסקה שנמכור בעזרתכם.
פרסם בפייסבוק שלך את האתר באמצעות לינק ייחודי שנשלח אליך למייל. כל לקוח שיפנה אלינו וירכוש שירותי בניית אפליקציה יזכה אותך מיידית ב5% מסך העסקה שתועבר אליך בהעברה בנקאית לחשבון שלך או באמצעות ביט.